Na državnem tekmovanju iz razvedrilne matematike, ki je v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov potekalo v soboto, 3. 2. 2024, je tekmovalo tudi šest učenk in učencev naše šole, dva devetošolca se zaradi bolezni tekmovanja žal nista mogla udeležiti.

Naši tekmovalci so s svojim znanjem navdušili. Pokazali so tudi veliko iznajdljivosti pri reševanju novih matematičnih izzivov. Osvojili so kar štiri zlata in dve srebrni priznanji. Uspeh je res izjemen, saj je bilo v posameznem razredu podeljenih le deset do šestnajst zlatih priznanj.

Zlato priznanje so osvojili:

1. EMA POPOVIČ, 6. b
  2. PIA SUHODOLČAN, 7. b
  3. LEJA ŽELEZNIK, 8. b
  4. BRINA ZABRET, 8. c

Srebrno priznanje sta osvojila:

1. MATEVŽ KUHAR, 9. č
  2. JANJA PONDELEK, 9. a

Vsem tekmovalcem za osvojena priznanja iskreno čestitamo.

Posebno čestitko namenjamo LEJI ŽELEZNIK iz 8. b, ki je v svoji kategoriji osvojila 1. mesto, za kar bo na zaključni slovesnosti DMFA poleg zlatega priznanja prejela še 1. nagrado.

Mentorici Špela Zobavnik in Nataša Uršič