Biti učitelj ne pomeni le kvalitetno podajanje znanja, vendar tudi zmožnost empatičnega odziva na situacije v razredu, razumevanje individualnosti učencev, preprečevanje medvrstniškega nasilja in opolnomočenje učencev za samostojno spopadanje z izzivi v življenju. Vsaka generacija, vsak oddelek je zgodba zase. Učitelji moramo biti pri svojem delu konstantno v koraku s časom in trendi, da lahko učence motiviramo za delo ter jih spodbudimo k odgovornemu odnosu do sebe narave in družbe.

Izobraževanje v sklopu projekta Erasmus plus pa učiteljem omogoča prav to. Med 16. 10. 2023 in 21. 20. 2023 sva se udeležili seminarja v Barceloni, Španiji, v obsegu 30 ur. Na seminarju smo spoznali kaj je konflikt, kako ga prepoznati ter kako ga rešiti. Spoznali smo več načinov učinkovitega reševanja konfliktov s pomočjo meditacije, učenja čuječnosti, empatije in čustvene inteligence.

Posebna vrednost seminarja je bila v mednarodni izmenjavi izkušenj. Udeleženci smo bili učitelji iz Slovenije, Nemčije, Grčije, Latvije ter Švedske, kar je omogočilo bogato izmenjavo primerov dobre prakse. Delo je bilo dinamično, skupinsko, s pomočjo ekipnega dela, pogovorov in nevihtenja možganpa smo prišli do zaključka, kako pomembno je sodelovanje za učinkovito reševanje konfliktov.

V sklopu enotedenskega izobraževanja sva spoznali špansko kulturo, pestrost arhitekturne razgibanosti mesta ter različne družbene navade. Seminar je ponudil mnogo novih idej, ki jih bova uporabili v razredu ter predstavili učiteljskemu zboru.

Breda Banovšek in Nina Rozina Krasovsky

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)

Orodna vrstica za dostopnost